Parabanki i firmy pożyczkowe – czym są te instytucje?

Na polskim rynku znajdziemy szeroki wybór instytucji, które udzielą nam pożyczki. Przede wszystkim najwygodniej, jak tylko można, czyli drogą online. I uwaga w parabankach nie skorzystamy z kredytu, który możliwy jest tylko w banku. Parabanki udzielają pożyczek. Niemniej jednak zwykle na krótki okres, czyli tzw. chwilówek. Poniżej więcej informacji o tych instytucjach.

 

Czym różni się parabank od banku

 

Główną różnicą pomiędzy parabankiem a bankiem jest cena oferowanych produktów finansowych. W parabanku korzystając z pożyczki, zapłacimy wyższą prowizję, a także musimy liczyć się z wyższymi odsetkami. Wyższe koszty pożyczki to jednak nie jedyna różnica. Parabanki udzielają najczęściej krótkoterminowych pożyczek, tzw. chwilówek, które najczęściej należy oddać w kolejnym miesiącu. Każdy bank objęty jest Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, co oczywiście dla klientów jest zabezpieczeniem w przypadku jego upadłości. W parabankach w razie tego typu sytuacji można spodziewać się kłopotów z odzyskaniem pieniędzy.

 

Pożyczka na dłużej

 

Jeśli jednak interesuje nas dłuższa pożyczka, a nie chwilówka, na rynku mamy sporo możliwości wyboru pomiędzy firmami pożyczkowymi. To firmy, w których musimy jednak liczyć się ze zdecydowanie wyższym oprocentowaniem pożyczki niż w banku. Pożyczka w takiej firmie jest o wiele łatwiejsza do uzyskania niż w banku. Wiele z nich to bowiem pożyczki bez BIK, gdzie proces weryfikacji jest prosty i szybki, zazwyczaj online z formalnościami ograniczonymi do niezbędnego minimum.

OFERTY POŻYCZEK

2 komentarze Dodaj komentarz

  1. Mariusz napisał(a):

    Bywa i tak, że trzeba skorzystać 🙂

  2. Joanna napisał(a):

    Jeszcze nie pożyczałam w takim miejscu. Ale to rzeczywiście jakieś rezerwowe wyjście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *